Gelibolu Masaj Elvan

Gelibolu masaj , insanın rahatlama ve dokunma ihtiyacını karşılayan bir terapi uygulamasıdır. Günümüzde sayısız çeşidi bulan bu terapi türünün kökeni, M.Ö. 3000’li yıllara dayanmaktadır.

Gelibolu mutlu son hamam

İlk olarak Uzak Doğu’da uygulanmaya başlandığı kabul edilir. İlk yazılı kaynaklar is Yunancadır. Bu terapi zamanla diğer kültürlere de yayılmış olup, şuan günümüzde farklı ülkelere ait yüzlerce masaj türü bulunur.

uygulaması ilk ortaya çıktığı dönemlerde tıbbi amaçlı olarak kullanılmıştır.

Gelibolu hamam sauna

Deriye el ile uygulanan baskı sayesinde yorgun ve hastalıklı organlar iyileştirilir. Buna ek olarak rahatlama ve zinde hissetme amacı ile de yapılır. Gelibolu masaj . Farklı bitkisel yağlar da kullanılabilir. Vücudun kolayca emdiği bu doğal yağlar, kasların gevşemesine yardımcı olarak cildi besler ve kişiyi rahatlatır. Düzenli terapi alan kişilerin günlük hayatında daha pozitif ve daha sağlıklı bireyler oldukları gözlemlenmiştir.

Ülkemizde de var olan masaj kültürü, kaplıcalar ve hamamlarda uygulanır. Fakat zamanla Batı’nın spa kültürü daha fazla popülerlik kazanmıştır. Bu tarz terapi uygulamaları artık hemen hemen her yerde yapılmaktadır. Bunlara örnek olarak spalar ve güzellik merkezleri verilebilir.