Gelibolu Mutlu Son Gülümse

Gelibolu mutlu son Birçok insanın beden ve ruh yorgunluğunu atmak için başvurduğu masaj uygulamasının faydaları saymakla bitmez. Uygulamanın mekanik etkileri arasında ilk sırayı lenf ve kan damarlarında bulunan sıvının akışkanlığını kolaylaştırması geliyor.

Gelibolu mutlu son masaj

Hızlı akan bu sıvılar birçok doku ve organa ulaşarak gerekli besin ve oksijen ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca bununla birlikte venöz dönüş de kolaylaştırılır. Yani doku ve organlarda oluşan atık maddeler, toksinler dolaşıma katılır.

Gelibolu masaj salonları

Terleme ve böbreklerin fonksiyonları sonucunda da vücuttan atılmış nolur.

Bir diğer mekanik etkisi ise kas tonusu üzerinde olan etkidir. Gelibolu mutlu son . Düzenli uygulanan masaj teknikleri ile kas tonusu uyarılmaktadır. Kas dokusu normalde sıvı bulunan ve esnek bir yapıya sahiptir. Fakat bazı fizyolojik ve psikolojik sebeplerden ötürü sıvısını kaybeder, sertleşir ve elastikiyetini yitirir. Amacına uygun yapılan tekniklerle ısınan kas dokusu kaybettiği sıvıyı tekrar kazanır, esner ve gevşer. Böylece bir çok ağrının da asıl sebebi olan kas sertleşmesi zamanla ortadan kalkmış olur. Teknik olarak basit bir uygulama gibi görünse de masaj, eğitim ve deneyim gerektirmektedir.