Gökçeada Mutlu Son Gün

Gökçeada mutlu son Kültürümüzde yeni bir olgu gibi gözükse de çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Osmanlı zamanından beri hamam kültürü yaygındır.

Gökçeada mutlu son masaj

Burada keseleme, ovma, esnetme gibi birçok işlem yapılır ve ortam sıcaktır. Bu sayede tamamen bir masaj etkisi oluşur. Eski zamanda tam olarak isim verilmemiş olsa da aynı etkiler yaratılmaktadır.

Gökçeada masaj salonları

Eski Roma zamanında da oldukça yaygındır. Hatta o zamanlarda Roma Olimpiyatlarına hazırlanan birçok sporcu masaj yaptırarak maçlara çıkmaktaydı. Gökçeada mutlu son . Bunun yanında Gladyatörler dövüş arenasına çıkmadan da kaslarını bu yol ile hazır hale getirmekteydi. Farklı kültürlerde farklı amaçlar için kullanılmış olsa da hemen hemen aynı etkiyi yaratmış bir tedavi çeşididir.

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan ve asıl adı Rus-İsveç tekniği olan klasik masaj uzun zaman boyunca kullanılmıştır. Bu teknik 19. Yüzyılda şekillenmeye başlamıştır ve günümüzde son halini almıştır. Üretilen farklı teknikler Klasik teknik üzerinden üretilmiştir. Zamanla bu teknikler öğrenilerek birçok kişinin tedavisinde uygulanmış. Salonlar farklılaşmak adına sıcak taş, terapi gibi farklı şeyler de ekleyerek işlemi hem eğlenceli hem de kaliteli hale getirmiştir.