Eceabat Masaj Eli̇fe

Eceabat masaj Çeşitli sağlık sorunlarında tamamlayıcı tedavi amacı ile kullanılan masaj, özel basınç ve ovalama teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Yaşanan sağlık problemlerine ve uygulanan bölgeye göre uygulanan basınç şiddetinin değişimi ile tedaviyi gerçekleştirmesinin yanı sıra kullanılan bazı tekniklerde bitkisel özlü yağların sağladığı faydalardan da yararlanılmaktadır. Aroma terapi denilen bu masaj yönteminde kullanılan bazı yağlar ve faydaları şunlardır:

Fesleğen Yağı: Bronşit ve migren gibi fiziksel ağrıların tedavisinde kullanılmasının yanında depresyon ve anksiyete gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılır.

Gül Yağı: Vücutta bulunan şişlik ve kabarmalara gül yağı sürülerek yapılan terapilerde henüz terapi aşamasında iyileştiği gözlemlenmiştir.

Eceabat mutlu son hamam

Ayrıca kas gevşetici bir etkisi de bulunmaktadır.

Itır Yağı: Özellikle akne, egzama, sedef hastalıklarının ve baş ağrısının tedavisinde tercih edilen ıtır yağı, sadece şeker hastalığına sahip olan insanlarda kesinlikle kullanılmaz.

Kekik Yağı: Tek başına kullanılamayan, uygulanacağı zaman başka bir yağ ile karıştırılarak kullanılan bu yağ, epilepsi ve sara hastalarına uygulanan masaj terapilerinde sağladığı faydalardan dolayı kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir yağdır.